Obecnie nie aktualne do dowołania - proszę oglądać na youtube

 

Udostępniam za darmo kurs o Joomla 3.4/3.3 na razie jest 21 odcinków – dosyć ogólnych łącznie to już jest 4 godziny 15 minut i ponad 2 giga – kolejne odcinki będę sukcesywnie dogrywał. Kurs możecie też znaleźć na Youtube, na serwerach warezowych i tp lub pobrać go z mojej chmury. Udostępniam go za free – i uwaga możecie robić z tym kursem co wam się podoba, możecie zamieścić go na swojej stronie, na swoim serwerze, na torencie, na forum, dograć teksty np.  po angielsku. Ale jest mała uwaga: nie wolno naruszać informacji o twórcy i oraz wycinać z filmu treści. Możecie dograć coś od siebie. Technicznie film jest w HD, plik MP4, nie za duża kompresja, stąd waga plików w granicach 90 do 200 mega. Plik odtwarza się na każdym urządzeniu począwszy od komputera na telefonie czy tablecie skończywszy.

Where to purchase Yaba (Methamphetamine) mail order without prescription view website It is a highly potent behavior modifier with a markedly extended duration of effect.

Teraz jak darmowy kurs Joomla 3 pobrać.

Z uwagi że jest on za darmo to udostępniam go w postaci „gdzie go znajdziecie” lub mojej chmury, czyli inaczej z dysku internetowego. Czyli klikamy na ten link pobierz z chmury kurs Joomla 3.4, rejestrujemy się na stronie, w pełni aktywujemy swoją chmurę i ja dostaję info od firmy Baracuda Networks właściciela serwisu Copy.com i udostępniam wam nieograniczony dostęp do kursu. Po pełnej rejestracji będziecie mogli oglądać darmowy kurs bez ograniczeń i pobierać bez ograniczeń na dowolne urządzenie gdzie zainstalujecie aplikacje copy czy to telefon, tablet komputer. Co dalej zaglądacie na dysk i patrzycie czy jest kurs. To tyle.

Co za to mam ano 5 giga dodatkow w chmurze po pełnej rejestracji.

Lista odcinków darmowego kursu Joomla 3 na Copy.com do pobrania za darmo


Plany co do kursu Joomla 3 i co już jest

Obecnie na dzień 2 plistopad2014 jest 21 odcinków. Odcinki podzielone są na grupy/działy pierwsze trzy odcinki są poświęcone instalacji Joomla 3 na darmowym serwerze gdzie możemy korzystać z Joomla przez 30 dni na prawdziwym hostingu (od nowego roku będzie to 90 dni). Podpowiem jak szybko i prosto uruchomić serwer na swoim komputerze. Odcinki od 4 do 9 poświęcone są najważniejszym rozszerzeniom, gdzie opisuje czym są rozszerzenia takie jak komponent, moduł, dodatek, język, szablon – opowiadam jak je instalować, włączać, wyłączać, instalować i odinstalować – oraz skąd je brać, szczególnie szablony.  Odcinki od 10 do 16 poświęcone są tworzeniu treści w postaci artykułów. Tutaj poza podstawowymi rzeczami jak dodawanie artykułu, ustawianie informacji szczegółowych, wyjaśnianiu do czego są kategorie, dowiemy się jeszcze jak korzystać z wersji artykułów w Joomla, jak zmienić i spolonizować edytor tekstu.
Od 17 odcinka zapoznaję państwa z pojęciem nawigacji na stronie, niby proste ale większość z Państwa nie wykorzystuje bardziej zaawansowanych ustawień menu. O co dokładnie chodzi w filmach. Po menu powiemy o szablonach  - pokaże w jaki sposób pobrać i skonfigurować darmowe szablony, jak korzystać z komercyjnych wersji szablonów, czym jest szybki start w szablonach  i jak z niego korzystać. Wybiję początkującym z głowy tworzenie własnego szablonu, przykro mi strata czasu. Próba budowy dobrego, responsywnego szablonu dla Joomla to masakra dla osób początkujących – po co się masakrować.


Po szablonach zajmiemy się modułami, poznamy takie moduły jak pokazy slajdów, szybkiego kontaktu i kilka innych – chodzi o to  byście Państwo poznali  zasadę korzystania z modułów, bo łatwiej będzie okiełznać moduły dołączone do komponentów. Po modułach przyjrzymy się dodatkom – pokaże jak umieścić galerię w artykule, dodać przyciski społecznościowe, wpiąć film z Youtube, jak dodać kilka ciekawych opcji do artykułu, ale o tym gdzieś za dwa miesiące. Potem duży rozdział poświęcony komponentom znów wrócimy do artykułów, do komponentów z Joomla a na koniec pokaże jak zrobić sklep, dodać system komentarzy, stworzyć forum, zrobić mocno rozbudowaną galerię.
Czy to będzie koniec – nie bo wedle sugestii będę zmieniał lub dodawał odcinki, pokażę jak będzie zainteresowanie jak sprawić by nasza strona była bardziej przyjazna wyszukiwarkom, jak totalnie zintegrować naszą stronę z Twiterem i facebookiem – tzn jak zrobić by treści dodane na stronie pojawiały się na kanałach niejako z automatu.
Taki jest plan – mam nadzieję że powstanie najbardziej kompleksowy darmowy kurs Joomla 3, jakiego jeszcze nie było.